Koera kaitseb kuumuse eest tema kasukas, kui see on hästi läbi kammitud ehk vanast villast ning pusadest vaba. Kindlasti ei tohi topeltkarvalisi paljaks pügada, tekib ülekuumenemine ja päikesepõletuse oht. Koer jahutab end lõõtsutades keele ja vähesel määral käpapatjade kaudu. Käpapadjad on koeral ainus koht, kus on jahutamiseks mõeldudhiginäärmed, seega võiks ka need karvadest

 puhtaks lõigata. Koera ei ole vaja veega märjaks kasta! Kui teda veega kasta, siis vesi on tema seljas külm ainult mõned minutid, ülejäänud aeg on see soe ja ei lase karval oma ventileerivat tööd teha. Lisaks, kui koer ei saa pärast täielikult ära kuivada (kaenlaalused, kõhu alune, kube), siis on oht haudumisele jms. naha probleemidele. Seega piisab kui lahtine vill on eemaldatud, saadaval värske vesi ja koer saab olla varjus.

Ei hakka. Eemaldame lahtise karva/ villa ainult fööni ja kammiga, eemaldub see, mis juba on lahti. See soodustab uue karva paremat kasvu ning koera naha ja soojapidamise tervis on parem. Tähendab see seda, et kuna koera nahk reguleerib soojust karvade abil (soojus ringleb karvade all), siis mida puhtam vanast karvast, pusadest jne. ta on, seda paremini seal soe ringleb ja seda soojem on koeral, suvel sama "jahutusega".

Loomulikult võib koera kammida iga asjaga, millel on piid küljes…täiesti teostatav kasvõi kolmeharulise kahvliga. Näiteks njuufat võib kammida ka väikesele koerale mõeldud kammiga, kuid sel juhul on see tema jaoks ikka väga pikk ja tüütu protsess...tõenäoliselt kõnnib ta koos oma kammimata kasukaga peagi minema. Seega eelkõige peab kamm siiski olema õige suurusega.

Piltidel tõin välja kammid koos kirjeldustega, mida ja kuidas meie neid oma igapäevatöös kasutame. Need kammid toimivad hästi topelt- ja pikemakarvaliste kammimiseks, kuid tegelikult töötavad praktiliselt kõikidel karvastikel…no aluskarvata lühikarvaliste koerte puhul tõesti ei ole neist tolku aga nende kammidest teine kord.

Kui teil on kodus koerte föön, siis kõige lihtsam ja kiirem viis lahtisest villast vabaneda, on koera kuivalt föönitada. Sobib lühema topeltkarvaliste puhul: akita, husky, malamuut, lühikarvaline sakslane jne. Kindlasti ei soovita seda teha siseruumides 😉 Kui teie koer kardab tolmuimejat / fööni ja teil tekib mõte koerte föön soetada, siis jagan meeleldi näpunäiteid, kuidas see oleks võimalik kodus toimima saada.