Pille Järv

Ettevõtte asutaja ja groomer

Olen töötanud 15 aastat juuksurina ja selle kõrvalt tegelenud 9 aastat koerte ning nende karvkatte hooldamisega. Olen aidanud paljudel tuttavatel koeraomanikel nende lemmikute kasukad korda seada. Minu klientideks on olnud leonberger, newfoundlandi koer, Berni alpi karjakoer, pürenee mäestikukoer, bernhardiin, malamuut, saksa lambakoer, retriiverid, amstaffid jne. ning kõik lihtsalt koerad.

 

Koerte Ilusalong Ratastel saamislugu

Idee sai alguse minu jaoks väga kurvast sündmusest.

Aasta tagasi juhtus nii, et minu mastiff-setteri segu Sofil avastati vähk, mis oli juba sügaval luudes. Kangete valuvaigistitega enda valu Ta lõpuks välja ei näidanud, kuid iga Tema kiirem liigutus andis sellest märku. Kuna asi oli juba nii kaugel, siis otsustasime Teda enam mitte enda „rõõmuks“ piinelda lasta….

Oma elu eelviimasel päeval õnnestus Sofil rõõmu tunda „millegi“ sees püherdamisest ja oli vaja Ta puhtaks pesta. Juhtus aga nii, et föön enam ei töötanud ja olin sunnitud Sofi pesemise mõttest loobuma. Õues oli sombune ja külm ilm, aeg hiline. Statsionaarsesse salongi Teda pessu viia polnud võimalik. Autosse hüpata Ta enam ei saanud ja ennast tõsta Ta ei lubanud. Sofi ei sallinud autoga sõitmist, juba titest saati, Ta jäi iga sõiduga merehaigeks. 

Vaatasin siis Teda ning leidsin end mõttelt, et kui ometi oleks selline võimalus, et keegi tuleks meile koju, peseks Sofi puhtaks ja kuivataks ära. Olgugi, et olin koerte karvastiku hooldamisega juba aastaid tegelenud, ei olnud ma kordagi kuulnud sellisest võimalusest. Siit hetkest läkski mõte liikuma…. Kui palju on neid koeri, keda erinevatel põhjustel ei ole võimalik salongi viia? Kui palju on neid koeri, kelle peremehel puudub transpordi võimalus?  Kui palju on neid omanikke, kes ei viitsi aega raisata, aega parajaks teha, kuni salongis koera hooldusega tegeletakse, jne-jne. Nii see lumepall veerema hakkas.

Asusin otsima võimalust, kuidas tuua selline teenus Eestisse, sisustada kaubik salongiks.

Olin küll aastaid hooldanud enda koeri, sõprade-tuttavate lemmikuid, kuid sel hetkel tundsin, et sellest ei piisa. Olin iseseisvalt õppinud ja endast parima andnud. Groomerite väljaõpe kui selline, on  Eestis praktiliselt olematu.

Aga ma ei jätnud. Leidsin võimaluse õppida master-groomer Anna Malsub käe all. Läbisin ettevõtluskoolituse ja äriplaani koostades, veendusin üha enam teenuse vajalikkuses.

Täna, aasta hiljem, teen koostööd erinevate koeratõugude kasvatajatega, saades neilt tõupõhist infot erinevate tõugude karvastiku hoolduse kohta.

Teie karvikute puhtaks pesemise, kuivatamise, lahtise karva eemaldamise (95%), küünte/ käppade hoolduse ja soovikohase soenguga, tulen ideaalselt toime. Föön, käärid, kamm on olnud 20 aastat minu elu lahutamatu osa, nii koerte kui ka inimeste peal.

PUHAS KOER on PUHAS RÕÕM!

Meeldivate kohtumisteni,

Pille

/september 2020/